Hem > Produkter > Motstånd > Chip Resistor - Surface Mount > RNCF0402BTE412R
Begär offert
Svenska
3753493RNCF0402BTE412R bildStackpole Electronics, Inc.
RNCF0402BTE412R
Begär offert
Referenspris (i amerikanska dollar)
I lager
10000+
Förfrågan Online
Specifikationer
  • Artikelnummer
    RNCF0402BTE412R
  • Tillverkare / Brand
  • Lagerkvantitet
    I lager
  • Beskrivning
    RES 412 OHM 0.1% 1/16W 0402
  • Ledningsfri status / RoHS-status
    Blyfri / Överensstämmer med RoHS
  • Datablad
  • Ecad -modell
  • Tolerans
    ±0.1%
  • Temperatur koefficient
    ±25ppm/°C
  • Leverantörs Device Package
    0402
  • Storlek / Dimension
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Serier
    RNCF
  • Motstånd
    412 Ohms
  • Effekt (Watt)
    0.063W, 1/16W
  • Förpackning
    Tape & Reel (TR)
  • Förpackning / Fodral
    0402 (1005 Metric)
  • Driftstemperatur
    -55°C ~ 155°C
  • Antal uppsägningar
    2
  • Fuktkänslighetsnivå (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Tillverkarens normala ledtid
    12 Weeks
    Lead free / RoHS Compliant
  • Höjd - Sittande (Max)
    0.014" (0.35mm)
  • Funktioner
    Automotive AEC-Q200
  • Felaktighet
  • detaljerad beskrivning
    412 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film