Hem > Produkter > Kondensatorer > Keramisk kondensatorer > CDR33BP152BFURAJ
Begär offert
Svenska
2581758CDR33BP152BFURAJ bildElectro-Films (EFI) / Vishay
CDR33BP152BFURAJ
Begär offert
Förfrågan Online
Specifikationer
  • Artikelnummer
    CDR33BP152BFURAJ
  • Tillverkare / Brand
  • Lagerkvantitet
    I lager
  • Beskrivning
    CAP CER 1500PF 100V BP 1210
  • Ledningsfri status / RoHS-status
    Blyfri / Överensstämmer med RoHS
  • Datablad
  • Ecad -modell
  • Spänningsvärde
    100V
  • Tolerans
    ±1%
  • Tjocklek (Max)
    0.049" (1.25mm)
  • Temperatur koefficient
    BP
  • Storlek / Dimension
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Serier
    Military, MIL-PRF-55681, CDR33
  • betyg
  • Förpackning
    Tape & Reel (TR)
  • Förpackning / Fodral
    1210 (3225 Metric)
  • Driftstemperatur
    -55°C ~ 125°C
  • Monteringstyp
    Surface Mount, MLCC
  • Fuktkänslighetsnivå (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Bly stil
  • Spridning av bly
    Lead free / RoHS Compliant
  • Höjd - Sittande (Max)
  • Funktioner
  • Felaktighet
    R (0.01%)
  • detaljerad beskrivning
    1500pF ±1% 100V Ceramic Capacitor BP 1210 (3225 Metric)
  • Kapacitans
    1500pF